My Favorite Movies


  zzzorbas's Rating My Rating
1
Zorba the Greek 2005,  Unrated)
Zorba the Greek
Best Greek movie!!!
2
Never on Sunday 1960,  Unrated)
3
Politiki Kouzina (A Touch of Spice) 2003,  Unrated)
4
Goodbye Bafana 2007,  R)
Goodbye Bafana
A movie about Nelson Mandelas during his time in prison.
5
Hotel Rwanda 2004,  PG-13)
6
To Koritsi me ta mavra (A Girl in Black) 1956,  Unrated)
7
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
8
The Waterboy 1998,  PG-13)
9
The Longest Yard 2005,  PG-13)
10
Blood Diamond 2006,  R)
11
Letters from Iwo Jima 2006,  R)
12
My Family 1995,  R)
13
Donnie Brasco 1997,  R)
14
Legends of the Fall 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments