Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Zzz262's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
I love this movie..
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
I love this movie..
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I love this movie..
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
The best movie of best movie series..
Just FANTASTIC!!
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
These The Lord of The Rings series also very good..and I love this episode too.
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
9
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
The best movie series ever made..
I love this episode too..
10
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
A part of best movie series..
I like this episode also.
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
This episode also good..
I love this movie..
14
Alien 1979,  R)
Alien
Great movie..
I loved this first episode..
15
Aliens 1986,  R)
16
Alien3 1992,  R)
17
Alien Resurrection 1997,  R)
18
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
19
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
20
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments