Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  zoejscott's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
LOVED IT
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
first movie to ever make me cry...and i cry every time i see it
5
Click 2006,  PG-13)
Click
I cried a lil
6
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
7
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
8
The Guardian 2006,  PG-13)
9
Smokin' Aces 2007,  R)
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
11
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
12
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
pretty cool movie...like the other furious movies
13
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
14
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
15
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
16
The Princess Diaries 2001,  G)
17
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
the first one was better
18
Big Momma's House 2000,  PG-13)
19
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
20
Scary Movie 2000,  R)
21
Scary Movie 2 2001,  R)
22
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
23
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
24
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
Eragon 2006,  PG)
29
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
32
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
33
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments