Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  zodiacgirl15's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
Rent
LOVE IT!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LA VIE BOHEME!!!...i miss Angel....*sniff*...wahhhhhhh! But i loved it so much!!!!!
2
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
love love love it!!! pretty guys...*drool*
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
pirtes are hot!!!!!!!!!!
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
again, pirates are hot!!!
5
Underworld 2003,  R)
Underworld
love it...i hate viktor or is it victor....don't care, still hate him!
6
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
hybrids are so hot...well, except for markus...ewww...
7
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
love it!! jack is such a hot skeleton!! i wish i was sally...*sigh*
8
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
mystery, conspirice, and a touch of romance
9
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
one of my favorite disney movies!! Long live the Disney Brigade!!
10
Virtual Sexuality 1998,  R)
Virtual Sexuality
funny funny funny british movie!!! confuzziling tho, so pay attention!!...wow...still pretty guy...*drool*
11
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
mel brooks is a parody genius!!!
12
Aladdin 1992,  G)
Aladdin
love disney movies..long live the disney brigade!
13
Blazing Saddles 1974,  R)
Blazing Saddles
could bad guys get any dumer?? love it
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
Star Wars: Episode IV - A New Hope
what can i say...i am a nerd...
15
Spaceballs 1987,  PG)
Spaceballs
sooooo funny...i love mel brooks movies!
16
This Is Spinal Tap 1984,  R)
This Is Spinal Tap
mockermenturies are hilarious!!
17
Gods and Generals 2003,  PG-13)
Gods and Generals
historicaly acurate!1
18
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
roll-on -ground humor. not for kids
19
Tamara 2005,  R)
Tamara
kinda creepy....shiver

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments