My Favorite Movies
They aren't really in order but they are all my fave ones :D
| ZJ101's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 3 |
The Time Traveler's Wife 2009, PG-13) |
|
| 4 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 5 |
17 Again 2009, PG-13) |
|
| 6 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 11 |
Con Air 1997, R) |
|
| 12 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Taken 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 15 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009, PG-13) |
|
| 18 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 19 |
Shooter 2007, R) |
|
| 20 |
Knowing 2009, PG-13) |
|
| 21 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 22 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Ice Princess 2005, G) |
|
| 24 |
Hannah Montana: The Movie 2009, G) |
|
| 25 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 26 |
Big Momma's House 2000, PG-13) |
|
| 27 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 28 |
The Taking of Pelham 1 2 3 2009, R) |
|
| 29 |
The Prince and Me 2004, PG) |
|
| 30 |
Speed 1994, R) |
|
| 31 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 32 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 33 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |

































