My Favorite Movies
| ZivaSK's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 2 |
Les Douze travaux d'Astérix (The Twelve Tasks of Asterix) 1976, Unrated) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 6 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 7 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 8 |
Toy Story 2 1999, G) |
|
| 9 |
My Fair Lady 1964, G) |
|
| 10 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 11 |
Strangers on a Train 1951, PG) |
|
| 12 |
Star Trek IV - The Voyage Home 1986, PG) |
|
| 13 |
The Apartment 1960, Unrated) |
|
| 14 |
The Treasure of the Sierra Madre 1948, Unrated) |
|
| 15 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 16 |
The Odd Couple 1968, G) |
|
| 17 |
Freeway 1996, R) |
|
| 18 |
Wristcutters - A Love Story 2006, R) |
|
| 19 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 20 |
The Sword in the Stone 1963, G) |
|
| 21 |
Pineapple Express 2008, R) |
|
| 22 |
Closer 2004, R) |
|
| 23 |
Detour 1945, Unrated) |
|
| 24 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 25 |
Tropic Thunder 2008, R) |
|
| 26 |
Burn After Reading 2008, R) |
|
| 27 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 28 |
Girl, Interrupted 1999, R) |



























