My Favorite Movies
| zinkcasino's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Velvet Goldmine 1998, R) |
|
| 2 |
A Room With A View 1986, PG) |
|
| 3 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 4 |
Persuasion 1995, PG) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Crying Game 1992, R) |
|
| 7 |
Maurice 1987, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Another Country 1984, PG) |
|
| 12 |
Miss Firecracker 1989, PG) |












