My Favorite Movies
| zindagirocks1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Veer Zaara (Veer-Zaara) 2004, Unrated) |
|
| 2 |
Tere Naam 2003, Unrated) |
|
| 3 |
Salaam-e-Ishq 2007, Unrated) |
|
| 4 |
Salaam Namaste 2005, Unrated) |
|
| 5 |
Fight Club: Members Only 2006, Unrated) |
|
| 6 |
Krrish 2006, Unrated) |
|
| 7 |
Aap Ki Khatir 2006, Unrated) |
|
| 8 |
Dhoom 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Dhoom 2 (Dhoom:2) 2006, Unrated) |
|
| 10 |
Baabul 2005, Unrated) |
|
| 11 |
Lage Raho Munna Bhai 2006, PG) |
|
| 12 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 13 |
Kabhi Alvida Naa Kehna 2006, Unrated) |
|
| 14 |
Kal Ho Naa Ho 2003, Unrated) |
|
| 15 |
Apna Sapna Money Money 2005, Unrated) |
|
| 16 |
Chori Chori Chupke Chupke 2001, PG) |
|
| 17 |
Company 2002, R) |
|
| 18 |
Dil Ne Jise Aapna Kaha 2004, Unrated) |
|
| 19 |
Fiza 2000, Unrated) |
|
| 20 |
Fanaa 2006, Unrated) |
|
| 21 |
Fida 2004, Unrated) |
|
| 22 |
Gangster 2006, Unrated) |
|
| 23 |
Munna Bhai M.B.B.S. (Munnabhai M.B.B.S.) 2003, Unrated) |
|
| 24 |
Shaadi Se Pehle 2006, Unrated) |
|
| 25 |
Umrao Jaan 2005, Unrated) |
|
| 26 |
Jaan-E-Mann 2005, Unrated) |
|
| 27 |
Family 2005, Unrated) |
|
| 28 |
The Killer (Dip huet seung hung) 1989, R) |
|
| 29 |
Shaadi Karke Phas Gaya Yaar 2006, Unrated) |
|
| 30 |
Vivah 2005, Unrated) |
|
| 31 |
Kuch Na Kaho 2003, G) |
|
| 32 |
Naksha 2006, Unrated) |
|
| 33 |
Mujhse Dosti Karoge 2002, Unrated) |
|
| 34 |
Pyaar Ke Side Effects 2006, Unrated) |
|
| 35 |
Eklavya - The Royal Guard 2007, Unrated) |
|
| 36 |
Don 2006, Unrated) |
|
| 37 |
Blackmail 2005, Unrated) |
|
| 38 |
Bluff Master 2005, Unrated) |
|
| 39 |
Hum Tum 2004, Unrated) |
|
| 40 |
Humko Tumse Pyaar Hai 2005, Unrated) |
|
| 41 |
Masti 2004, Unrated) |
|
| 42 |
36 China Town 2006, Unrated) |
|
| 43 |
Humko Deewana Kar Gaye 2006, Unrated) |
|
| 44 |
Namastey London 2007, Unrated) |
|
| 45 |
Rocky: The Rebel 2005, Unrated) |











































