My Favorite Movies
| zillionaire's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 2 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 5 |
Watchmen 2009, R) |
|
| 6 |
On Her Majesty's Secret Service 1969, PG) |
|
| 7 |
L.A. Confidential 1997, R) |
|
| 8 |
Falling Down 1993, R) |
|
| 9 |
The Black Hole 1979, PG) |
|
| 10 |
Where Eagles Dare 1969, PG) |
|
| 11 |
North by Northwest 1959, Unrated) |
|
| 12 |
Licence To Kill 1989, PG-13) |
|
| 13 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 14 |
Carry on Matron 1973, R) |
|
| 15 |
The Fearless Vampire Killers 1967, Unrated) |
|
| 16 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 17 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 18 |
Flash Gordon 1980, PG) |
|
| 19 |
The Game 1997, R) |
|
| 20 |
Westworld 1973, PG) |




















