My Favorite Movies


  Ziba's Rating My Rating
1
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
Stephen King's Rose Red
Stephen King have done i agin he is a prof.
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
its great you dont have to say more than that...
3
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
this is the best of them all
4
Blade 1998,  R)
Blade
I like action and vampaiers and this movie has them both.
5
Dog Soldiers 2002,  R)
Dog Soldiers
its nothing like anything alse
6
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
I just like it...
7
Underworld 2003,  R)
Underworld
what can i say i like vamps...
8
13 Ghosts 1960,  Unrated)
13 Ghosts
it was scary the last 5 min
9
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
i have read the book, the book was better
10
Monster House 2006,  PG)
Monster House
it´s a fun movie when you down...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments