My Favorite Movies


  zforno's Rating My Rating
1
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
2
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
Pink Floyd - The Wall
The trippiest movie ever! Loved it
3
Pulp Fiction 1994,  R)
4
The Village 2004,  PG-13)
The Village
Awesome movie if u understand it! If not it u think it suxs
5
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
6
Unbreakable 2000,  PG-13)
7
Frankie & Johnny 1991,  R)
Frankie & Johnny
Loved it! The only romantic movie that I loved to watch!
8
Scarface 1983,  R)
9
Scent of a Woman 1992,  R)
10
Across the Universe 2007,  PG-13)
Across the Universe
Absolutely Awesome movie!! Loved that Bono and Selma Hayek appeared that was crazy!! Loved the songs! Great 4 Beatles Fans! Like Me!
11
The Recruit 2003,  PG-13)
The Recruit
Great movie! Loved the actors! confusing at times but that made it unpredictable! Which i like!
12
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
Great!!! Absolutely loved it!! Lost count of how many times I cried!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments