Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  zerogt's Rating My Rating
1
Back to the Future 1985,  PG)
2
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
Very awesome movie from the west with litte spice from future! You got to love the final part!
3
Back to the Future Part II 1989,  PG)
Back to the Future Part II
Second part of the best movie ever make!(Behind Star wars Movies) Very exiting and cool! Like the aspect of time travel!
4
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
5
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
7
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Star Wars, this one is the begining of the best movie ever made!
8
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
9
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
10
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
12
National Treasure 2004,  PG)
13
Forrest Gump 1994,  PG-13)
14
The Lord of the Rings 1978,  PG)
15
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
A very well created epic movie, very cool! Like it a lott!
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
This is the part that I dindt enjoy a lot. But is cool!
17
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
18
Saving Private Ryan 1998,  R)
19
Remember the Titans 2000,  PG)
20
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments