My Favorite Movies
| zenagain333's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 4 |
Romper Stomper 1993, NC-17) |
|
| 5 |
The Neverending Story 1984, PG) |
|
| 6 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 7 |
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975, R) |
|
| 8 |
The Doors 1991, R) |
|
| 9 |
Easy Rider 1969, R) |
|
| 10 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Nine Dead Gay Guys (9 Dead Gay Guys) 2003, R) |
|
| 12 |
Clash of the Titans 1981, PG) |
|
| 13 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 14 |
Sin City 2005, R) |
|
| 15 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 16 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 17 |
SLC Punk 1998, R) |
|
| 18 |
Kids 1995, NC-17) |
|
| 19 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 20 |
Pink Floyd - The Wall 1982, R) |




















