My Favorite Movies
| zeemunchikn's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
The River 1984, PG-13) |
|
| 3 |
The Man Without a Face 1993, PG-13) |
|
| 4 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Ransom 1996, R) |
|
| 6 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 7 |
What's Love Got To Do With It? 1993, R) |
|
| 8 |
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 10 |
Big 1988, PG) |
|
| 11 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 12 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 13 |
The Man in the Iron Mask 1977, R) |
|
| 14 |
The Mask 1994, PG-13) |
|
| 15 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 16 |
Godzilla 1998, PG-13) |
|
| 17 |
King Kong vs. Godzilla 1962, PG) |
|
| 18 |
Jesus of Nazareth , Unrated) |
|
| 19 |
Godzilla and Mothra: The Battle for Earth (Gojira tai Mosura) 1992, Unrated) |
|
| 20 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 2006, PG) |


















