My Favorite Movies
| zealousindigo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 2 |
If These Walls Could Talk 2 2000, R) |
|
| 3 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 4 |
Memento Mori 2005, Unrated) |
|
| 5 |
Kung Fu Hustle 2004, R) |
|
| 6 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 7 |
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999, R) |
|
| 8 |
My Life in Pink (Ma Vie en Rose) 1997, R) |
|
| 9 |
Shutter (They Are Around Us) 2005, R) |
|
| 10 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 12 |
You Got Served 2004, PG-13) |












