My Favorite Movies
| Zaxser's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 2 |
The 300 Spartans 1962, Unrated) |
|
| 3 |
Sin City 2005, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 6 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 7 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 8 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 9 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 10 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 11 |
Metropolis (Metoroporisu) 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 13 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 14 |
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door) 2001, R) |
|
| 15 |
The Rock 1996, R) |
|
| 16 |
The Petrified Forest 1936, Unrated) |
|
| 17 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 18 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 19 |
Guys and Dolls 1955, Unrated) |
|
| 20 |
Man on the Moon 1999, R) |
|
| 21 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 22 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 23 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 24 |
Saw (short film) 2003, Unrated) |























