My Favorite Movies


  zaokoye's Rating My Rating
1
Beethoven 1992,  PG)
2
Un grand amour de Beethoven (The Life and Loves of Beethoven) 1937,  Unrated)
3
Copying Beethoven 2007,  PG-13)
4
Beethoven Pooch Pack 2005,  Unrated)
5
Beethoven Lives Upstairs 1992,  Unrated)
6
In Search of Mozart 2006,  Unrated)
7
Mozart and the Whale 2005,  PG-13)
8
For Ever Mozart 1996,  Unrated)
9
Baby Mozart 2000,  Unrated)
10
From Mao to Mozart - Isaac Stern in China 1979,  G)
11
Bach et bottine (Bach and Broccoli) 2003,  G)
12
Crazed 2005,  Unrated)
13
Inspired By Bach 2005,  Unrated)
14
Chronicle of Anna Magdalena Bach 1968,  Unrated)
15
Pierre Fournier:Art of Bach 1959,  Unrated)
16
Baby Bach 2000,  Unrated)
17
The Little Polar Bear 2 2005,  Unrated)
18
Lucky 2002,  R)
19
Il Cittadino si ribella (Street Law) 1974,  Unrated)
20
Warlords of the 21st Century 1982,  PG)
21
I Am Trying to Break Your Heart - A Film About Wilco 2002,  Unrated)
22
Andres Segovia: In Portrait 1959,  Unrated)
23
Sitting Pretty 1948,  Unrated)
24
The Sound of Music 1965,  G)
25
Please Don't Eat the Daisies 1960,  PG)
26
Cecilia Bartoli: Haydn 2005,  Unrated)
27
Alice in Wonderland 1951,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments