ZadkielM's Rating
My Rating
1
Hugo Weaving is awesome
2
Ellen Page is soo BADASS!!
3
music was awesome
4
what the hell was that ending?
5
MOD?
6
It's Kevin Spacey...from K-pax.
7
Skills
8
Jim Carrey is such a good actor
9
War sucks...they made a Live Action Version of this anime...for the anniversary.
10
Jamal!
11
Down the Rabbit HOLE!
12
Soo FUNNY...Edward Norton is such a Hippie
13
UMA...
14
15
Saddest Movie ever
16
17
18
oh ethan hawke...he's so dreamy
19
it's all romancy...
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
philosophy rocks!
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
Saved!
2003, PG-13)
48
49
Noir?
50
51
Amazing.
52
53
54
55
56
57
funny
58
59
Clerks
2001, Unrated)
The commentaries were great.
60
61
The best Jackie Chan movie
62
63
soo much 3d action...
64
65
66
67
68
69
70
71
72
the book was awesome.
73
watch it once!
74
Now you're a MAN(YEAH!) MAN MAN MAN!
75
more broken glass!
76
77
amazing movie
78
79
Guns for show...
80
pretty...
81
82
83
so sad that its scarry
84
85
Action...soo much action.
86
87
zombies.
88
so funny
89
Queen!...If you get a chance watch his tv show Spaced.
90
91
Azumi
2003, Unrated)
Samurai GIRL! Aya Ueto is awesome. Azumi 2 is also good
92
93
94
95
so much killing!
96
soo good...Ed burns.
97
98
Jimi Mistry!!!
99
So good.
100
101
Harry Belofonte!
102
103
oh Michael Bay...
104
105
Biblical allegory EVERYWHERE... Sayori is Jesus, Michelle Yeoh is John the Baptist. and the General is God and Sayori must make it back to the hands of God.
106
soo good.
107
Take your parents to see this one...
108
109
110
its natalie!
111
scarry!
112
its Macbeth...but samurai.
113
114
115
116
117
118
119
watch the entire series
120
121
Yojimbo
1961, Unrated)
122
subways....
123
124
if you ever want to waste 3 hrs.
125
toe tapping
126
127
128
meaningless plot and soo much action.
129
wheres the elephant!
130
not enough meaningless action.
131
eugogolizer!
132
Nana
2005, Unrated)
NANA is soo AWESOME!!!
133
soo aWESOME!
134
soo much senseless action!!
135
For Freedom!
136
its a sexy movie
137
138
139
it's hope...
140
141
Tv show was soooo goood.
142
I'm Getting INDICTED, JANE! INDICTED!
143
144
awesome
145
146
147
148
149
150
151
152
Go see it with your Scary Movie Buddy(SMB).
153
Nietzsche...
154
155
156
157
158
Kansas City Shuffle...
159
its such a wonderful world the life aquatic.
160
imax....wow.
161
Get'cha head in the GAME!
162
like a wonderful dream...
163
164
165
166
Cars
2006, G)
167
I believe in SCIENCE!
168
169
170
cause he dies.
171
172
173
writers got lazy and left it open ended...its still alright.
174
175
X-Men
2000, PG-13)
176
WAY better than PHoneBooth
177
Soo GOOD
178
179
One of first movie that I remember watching...
180
181
182
183
184
Fiona...
185
186
Batman
1989, PG-13)
187
188
189
the killing continues
190
191
192
193
194
195
196
Hulk
2003, PG-13)
197
198
199
200
201
Hook
1991, PG)
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
Elf
2003, PG)
212
213
214
Seeing Eye Bitch
215
Soo awesome...NOT
216
Scoop
2006, PG-13)
I was in the lounge I heard you drowning...
217
its ok....but ok is good...
218
aww
219
Snow is really not that white around a penguin colony...why were the other penguins Hispanic? WE miss you Steve IRWIN...
220
No twist ending...just a bunch of twists...
221
wow...this is was fucked up.
222
Al Gore's best performance EVER...
223
not enough senseless action....
224
What happened to Eddie KIM?! I just ended with surfing...
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
Parallel Syncronized Randomness.....
241
SO Random...Go and sleep on the power Couch!
242
243
244
the illusion of democracy...
245
oh the children.
246
not that good.
247
what an awesome dad.
248
this movie was alright.
249
Didn't catch on to the twin brother until the end...
250
happy ending...
251
2 endings...which one to believe.
252
Oh MPAA
253
there are moments when it was good.
254
like watching Shakespeare...
255
The story moved too slow.
256
257
258
259
This is a crazy sexy movie!
260
you are standing on a planet thats evolving...
261
SOO AWESOME!!
262
why was it so predictable?
263
so where can I get one?
264
communist propaganda!
265
266
The Trap is the continuation of this 3 part series....
267
so scary that it's AWESOME...A MUST WATCH!
268
not enough action