My Favorite Movies
| zackhaskell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 6 |
Le Scaphandre et le Papillon (The Diving Bell and the Butterfly) 2007, PG-13) |
|
| 7 |
The Seventh Seal , Unrated) |
|
| 8 |
The Birds 1963, PG-13) |
|
| 9 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Yojimbo 1961, Unrated) |
|
| 11 |
Sliding Liberia 2008, Unrated) |











