My Favorite Movies


  zacin's Rating My Rating
1
Dancer in the Dark 2000,  R)
2
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) 2000,  PG)
3
Hero 2002,  PG-13)
4
8 1/2 1963,  Unrated)
5
Requiem for a Dream 2000,  R)
6
Baraka 1993,  Unrated)
7
Stealing Beauty 1996,  R)
8
I Heart Huckabees 2004,  R)
9
Adaptation 2002,  R)
10
L'année dernière à Marienbad (Last Year at Marienbad) 1961,  Unrated)
11
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999,  R)
12
Gosford Park 2001,  R)
13
Tacones Lejanos (High Heels) 1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments