Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  yvonnex11x's Rating My Rating
1
The Lost Boys 1987,  R)
2
Shrek 2001,  PG)
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
4
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
5
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
6
Little Black Book 2004,  PG-13)
7
The Craft 1996,  R)
8
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
9
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
10
Spider-Man 2002,  PG-13)
11
Pretty Woman 1990,  R)
12
The Blair Witch Project 1999,  R)
13
Scream 1996,  R)
14
Hot Fuzz 2006,  R)
15
Shrek 2 2004,  PG)
16
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
17
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
A lighthearted, fun packed movie with plenty of humour and action.
Must-see for Ben Stiller fans! Great performance by Robin Williams. Look out for 'Rexy.' Very funny!
18
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
19
Underdog 2007,  PG)
20
The Holiday 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments