My Favorite Movies


  yviniruza's Rating My Rating
1
So Close 2003,  R)
2
Up Close & Personal 1996,  PG-13)
3
The Cutting Edge 1992,  PG)
4
Gladiator 2000,  R)
5
Rocky 1976,  PG)
6
Pretty Woman 1990,  R)
7
Spider-Man 2002,  PG-13)
8
Finding Nemo 2003,  G)
9
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
10
Mean Girls 2004,  PG-13)
11
The Notebook 2004,  PG-13)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Grease 1978,  PG)
14
Legends of the Fall 1994,  R)
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
16
Jackie Chan's First Strike 1996,  PG-13)
17
Clear and Present Danger 1994,  PG-13)
18
The Green Mile 1999,  R)
19
Schindler's List 1993,  R)
20
The Italian Job 2003,  PG-13)
21
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
22
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
23
Angels in the Outfield 1994,  PG)
24
Angels in the Outfield 1951,  Unrated)
25
Little Giants 1994,  PG)
26
The Mighty Ducks 1992,  PG)
27
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
28
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
29
Revenge of the Nerds 2011,  Unrated)
30
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
31
Notting Hill 1999,  PG-13)
32
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
33
The Fugitive 1993,  PG-13)
34
Double Jeopardy 1999,  R)
35
Rules of Engagement 2000,  R)
36
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997,  PG-13)
37
Hercules 1997,  G)
38
Beauty and the Beast 1992,  G)
39
Monsters, Inc. 2001,  G)
40
A Bug's Life 1998,  G)
41
Sister Act 1992,  PG)
42
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
43
The Mummy 1999,  PG-13)
44
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
45
The Silence of the Lambs 1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments