My Favorite Movies
| yuvarajmba's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Saw II 2005, R) |
|
| 6 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 7 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 9 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
Saw III 2006, R) |











