My Favorite Movies
From Books to Film
| yujirohfrisky's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Robin Hood 2010, PG-13) |
|
| 2 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 3 |
The Adventures of Robin Hood 1938, PG) |
|
| 4 |
Sherlock Holmes 2009, PG-13) |
|
| 5 |
The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother 1975, PG) |
|
| 6 |
Der Mann, der Sherlock Holmes war (The Man Who Was Sherlock Holmes)(Two Merry Adventurers) 1937, Unrated) |
|
| 7 |
Young Sherlock Holmes 1985, PG-13) |
|
| 8 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Batman & Robin 1997, PG-13) |
|
| 10 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 11 |
Alice in Wonderland 2010, PG) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean 4 2012, Unrated) |











