My Favorite Movies
| yuiko126's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 2 |
The Chorus (Les Choristes) 2005, PG-13) |
|
| 3 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 6 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 7 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 8 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 9 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 11 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 12 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 13 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |













