My Favorite Movies
| yseye's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Blade Runner 1982, R) |
|
| 2 |
The Hunger 2005, R) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Dangerous Liaisons 1988, R) |
|
| 5 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 6 |
The Elephant Man 1980, PG) |
|
| 7 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 8 |
The Shining 1980, R) |
|
| 9 |
Boxing Helena 1993, R) |
|
| 10 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 11 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 12 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 13 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Gothic 1986, R) |
|
| 15 |
Withnail and I 1987, R) |
|
| 16 |
No Night Is Too Long 2002, Unrated) |















