My Favorite Movies


  yrm123's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
3
Out of Africa 1985,  PG)
4
Swordfish 2001,  R)
5
The Tao of Steve 2000,  R)
6
Forrest Gump 1994,  PG-13)
7
The Big Lebowski 1998,  R)
8
Magnolia 1999,  R)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
Trainspotting 1996,  R)
11
Léon (The Professional) 1994,  R)
12
Ronin 1998,  R)
13
The Mask 1994,  PG-13)
14
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
15
Beetlejuice 1988,  PG)
16
Road Trip 2000,  R)
17
Gattaca 1997,  PG-13)
18
See No Evil, Hear No Evil 1989,  R)
19
The Money Pit 1986,  PG)
20
The Full Monty 1997,  R)
21
The Party 1968,  PG)
22
Xin jing wu men 1991 (Fist of Fury 1991) 1991,  Unrated)
23
Born Free 1965,  PG)
24
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
25
Highwaymen 2004,  R)
26
Nacho Libre 2006,  PG)
27
Blow 2001,  R)
28
Being John Malkovich 1999,  R)
29
Crank 2006,  R)
30
Birth 2004,  R)
31
My Best Friend's Girl 2008,  R)
32
GoodFellas 1990,  R)
33
Heat 1995,  R)
34
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
35
Spanglish 2004,  PG-13)
36
Shoot 'Em Up 2007,  R)
37
The Illusionist 2006,  PG-13)
38
Smokin' Aces 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments