Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  yoyopoole's Rating My Rating
1
Pitch Black 2000,  R)
Pitch Black
Dont turn the lights out!







I really like this movie and Vin D sexy self. Hmmmmm
2
El Tesora de las Cuatro Coronas (Treasure of the Four Crowns) 1982,  PG)
El Tesora de las Cuatro Coronas (Treasure of the Four Crowns)
Not sure if this is the movie I think it is.
3
Love and Basketball 2000,  PG-13)
4
Menace II Society 1993,  R)
Menace II Society
My gansta movie
5
Jason's Lyric 1994,  R)
Jason's Lyric
Just loved it
6
A Thin Line Between Love and Hate 1996,  R)
A Thin Line Between Love and Hate
A movie Men need to take a note on before straddling the fence.
7
Backdraft 1991,  R)
8
Sixteen Candles 1984,  PG)
9
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
Love it
10
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
Just bring Tears to my eyes!
11
Training Day 2001,  R)
Training Day
Watch it when it comes on.
12
Unfaithful 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments