My Favorite Movies
| yourmom226's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 2 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 3 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 4 |
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988, Unrated) |
|
| 5 |
Bambi 1942, G) |
|
| 6 |
Bedknobs and Broomsticks 1971, G) |
|
| 7 |
Snow White and the Seven Dwarfs 1937, G) |
|
| 8 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 11 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 14 |
Cars 2006, G) |
|
| 15 |
Men in Black 1997, PG-13) |















