Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  yourdean's Rating My Rating
1
Smokey and the Bandit, Pt. 3 1983,  PG)
Smokey and the Bandit, Pt. 3
ok..jackie gleason was always a good actor.
2
Smokey and the Bandit 1977,  PG)
Smokey and the Bandit
very good movie always loved jacky gleason
3
Smokey and the Bandit II 1980,  PG)
4
There's Something About Mary 1998,  R)
5
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
who hasn't experienced in laws like gaylord focker..lol
6
Mary Higgins Clark - We'll Meet Again 2004,  R)
7
Grease 1978,  PG)
Grease
i still love this movie..olivia newton john was my first love..:0)
8
Grease 2 1982,  PG)
Grease 2
noit as good as the first but still worth seeing again
9
Gui ma jiao yuan (Porky's Meatballs) 1986,  Unrated)
10
Porky's Revenge 1985,  R)
11
Porky's II: The Next Day 1983,  R)
12
Something to Talk About 1995,  R)
13
Porky's 1981,  R)
14
A Clockwork Orange 1971,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments