My Favorite Movies


  yomaira6's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Raise the Titanic 1980,  PG)
3
Titanic 1996,  PG-13)
4
Titanic Revealed 2004,  Unrated)
5
Titanic 1943,  Unrated)
6
Titanic 1953,  Unrated)
7
Guilty Hearts 2011,  R)
8
The Carter Family - Will the Circle Be Unbroken 2005,  Unrated)
9
Mr. Right 2008,  Unrated)
10
Johnny Oro 1966,  Unrated)
11
L'Avventure di Pinocchio ,  Unrated)
12
Love That Boy 2003,  Unrated)
13
Parsley Days 2000,  Unrated)
14
La Maschera del demonio (Black Sunday) (House of Fright) (Mask of the Demon) 1960,  R)
15
Employee of the Month 2003,  R)
16
The Keys to the House 2004,  Unrated)
17
The Stuff 1985,  R)
18
The Boys and Girl From County Clare 2003,  R)
19
His Secret Life (Le Fate ignoranti) 2001,  R)
20
Dead End 2003,  R)
21
A Zed and Two Noughts 1985,  R)
22
A Blade in the Dark 1983,  R)
23
Conquest 1983,  R)
24
Encounter in the Third Dimension 1999,  Unrated)
25
Il Cielo Cade (The Sky Is Falling) (The Sky Will Fall) 2000,  Unrated)
26
Angela 2002,  R)
27
Quo Vadis, Baby? 2005,  Unrated)
28
Mario's War (La Guerra di Mario) 2005,  Unrated)
29
Moonlight 2002,  Unrated)
30
Le Notti del terrore (Burial Ground: The Nights of Terror) (The Zombie Dead) 1981,  Unrated)
31
Apariencia 2004,  Unrated)
32
Nude per l'assassino (Strip Nude for Your Killer) 1975,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments