My Favorite Movies
| yntc1116's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 3 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 8 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 14 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 15 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 16 |
Saw II 2005, R) |
|
| 17 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 19 |
The Object of My Affection 1998, R) |
|
| 20 |
Imagine Me & You 2005, R) |
|
| 21 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 22 |
Phat Girlz 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Amistad 1997, R) |
|
| 24 |
Bad Boy (DAWG) 2002, R) |
|
| 25 |
Stay 2005, R) |
|
| 26 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 27 |
Diary of a Mad Black Woman 2005, PG-13) |
|
| 28 |
Waitress 2007, PG-13) |




























