My Favorite Movies


  yifatchen's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
The most cute movie I've ever seen!!!!!
3
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
4
The Princess Bride 1987,  PG)
5
I Could Never Be Your Woman 2007,  PG-13)
6
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
I like this one so much!!!!! I'm always cry in the end!!!
7
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
The greatest disney movie ever!!!!!!!
Ariel=my love<3
8
Thumbelina 1994,  G)
9
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
jabuya!!<3
10
Pocahontas 1996,  G)
11
Anastasia 1997,  G)
12
300 2007,  R)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
14
Saw III 2006,  R)
15
Click 2006,  PG-13)
16
Armageddon 1998,  PG-13)
17
Wedding Crashers 2005,  R)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Home Alone 1990,  PG)
20
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
21
The Swan Princess 1994,  G)
22
Saw 2004,  R)
23
Scary Movie 2 2001,  R)
24
Date Movie 2006,  PG-13)
25
Just My Luck 2006,  PG-13)
26
A Walk to Remember 2002,  PG)
27
Saw II 2005,  R)
28
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
29
Cars 2006,  G)
30
The Hot Chick 2002,  PG-13)
31
The Illusionist 2006,  PG-13)
32
She Gets What She Wants 2002,  PG-13)
33
The Notebook 2004,  PG-13)
34
Saved! 2003,  PG-13)
35
Pride and Prejudice 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments