My Favorite Movies
| yeseniae1234's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Swingers 1996, R) |
|
| 2 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 5 |
Volver 2006, R) |
|
| 6 |
Babel 2006, R) |
|
| 7 |
The Departed 2006, R) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 10 |
Running With Scissors 2003, R) |
|
| 11 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 12 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 13 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993, R) |
|
| 14 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 15 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 16 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 17 |
The War of the Worlds 1953, G) |
|
| 18 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 19 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |
|
| 20 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 21 |
American History X 1998, R) |
|
| 22 |
Made 2001, R) |
|
| 23 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 24 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 25 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 26 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 27 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 28 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |




























