My Favorite Movies


  YaoiFreak's Rating My Rating
1
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
EEEEEE!!!! Absolutly amazing!
2
Gravitation: Lyrics of Love 2005,  Unrated)
Gravitation: Lyrics of Love
Absolutely wonderful. Although dubbed Tatsuha sounded much like our very own Usopp.
3
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
Absolutely flipping awesome, and I'm not just saying that because I got out of homework to see it with my ever absent brother.
4
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
Rather odd but amazingly lovely!
5
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
Extremely great and a really great plot.
6
Castle in the Sky 1989,  PG)
7
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
8
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
9
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
10
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
11
Yu Yu Hakusho: The Movie - Poltergeist Report 1994,  PG-13)
12
Wolf's Rain 2005,  Unrated)
13
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
14
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
15
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
16
Eragon 2006,  PG)
17
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
18
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
19
Beyblade - Fierce Battle 2005,  Unrated)
20
Pokemon: Lucario and the Mystery of Mew 2006,  Unrated)
21
Pokemon - Mewtwo Returns 1997,  Unrated)
Pokemon - Mewtwo Returns
Figgen cute as hell
22
Pokemon - Jirachi Wish Maker 2004,  Unrated)
Pokemon - Jirachi Wish Maker
I love the song May sings.
23
Pokemon Heroes 2003,  G)
Pokemon Heroes
Latias is sooo cute, and the water racing was just awesome!
24
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
25
Pokémon 4Ever 2002,  G)
26
Pokemon - The Movie 2000 2000,  G)
27
Pokemon 3: The Movie 2001,  G)
28
Doragon bôru Z 1: Ora no Gohan wo kaese (Dragon Ball Z: Dead Zone) 1997,  Unrated)
29
Doragon bôru Z 6: Gekitotsu! Hyakuoku powâ no senshitachi (Dragon Ball Z: Return of Cooler) 1992,  Unrated)
30
Yu-Gi-Oh! - The Movie (Yûgiô: Gekijô-ban) 2004,  PG)
31
Shrek 2001,  PG)
32
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Funny!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments