My Favorite Movies


  yankeelady53's Rating My Rating
1
Room for One More 1952,  Unrated)
Room for One More
Wonderful movie! Have searched for it and one day I'll find it! lol great flick, everyone should watch this classic tale of one familys love and devotion to one another.
2
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
3
American History X 1998,  R)
4
Minority Report 2002,  PG-13)
5
The Polar Express 2004,  G)
6
V for Vendetta 2006,  R)
7
The Lion, the Witch, & the Wardrobe (TV SHOW) ,  G)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
I, Robot 2004,  PG-13)
11
Crash 2005,  R)
12
Big Momma's House 2000,  PG-13)
13
Hannibal Rising 2007,  R)
14
Troy 2004,  R)
15
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
loved it
16
300 2007,  R)
17
Gothika 2003,  R)
18
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
19
Ghost Ship 2002,  R)
20
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
21
Halloween 1978,  R)
Halloween
a classic
22
Eight Below 2006,  PG)
23
Hide and Seek 2005,  R)
24
Signs 2002,  PG-13)
25
Jumper 2008,  PG-13)
26
The Happening 2008,  R)
27
Beyond Rangoon 1995,  R)
Beyond Rangoon
See it if you get a chance.
28
The Others 2001,  PG-13)
29
Smokin' Aces 2007,  R)
30
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
31
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Ahhh..Falling in Love with a Vampire...Love it for what it is.....

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments