My Favorite Movies
| yahyavi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sin City 2005, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
12 Angry Men (Twelve Angry Men) 1957, Unrated) |
|
| 4 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 5 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 6 |
Inside Deep Throat 2004, NC-17) |
|
| 7 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 8 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 9 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 10 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 11 |
American History X 1998, R) |
|
| 12 |
Touching the Void 2003, R) |
|
| 13 |
The Hurt Locker 2008, R) |
|
| 14 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 15 |
Gattaca 1997, PG-13) |
|
| 16 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 17 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 18 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 19 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 20 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |





















