My Favorite Movies
| xzxjulesxzx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Something's Gotta Give 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Very Bad Things 1998, R) |
|
| 3 |
The Replacements 2000, PG-13) |
|
| 4 |
V.I. Warshawski 1991, R) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 7 |
An American Crime 2007, R) |
|
| 8 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 9 |
Hell Ride 2008, R) |
|
| 10 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 11 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 12 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 13 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 14 |
Love Stinks 1999, R) |
|
| 15 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Client 1994, PG-13) |
|
| 17 |
Bull Durham 1988, R) |
|
| 18 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 19 |
Under the Tuscan Sun 2003, PG-13) |
|
| 20 |
Phantom of the Opera 1943, Unrated) |
|
| 21 |
Normal Life 1996, R) |
|
| 22 |
Martian Child 2007, PG) |
|
| 23 |
The Negotiator 1998, R) |
|
| 24 |
Come Early Morning 2006, R) |
























