My Favorite Movies


  Xyla's Rating My Rating
1
The Bishop's Wife 1947,  Unrated)
2
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
3
It's a Wonderful Life 1946,  G)
4
Pretty Woman 1990,  R)
5
Peter Pan 1953,  G)
6
Beauty and the Beast 1991,  G)
7
Sleeping Beauty 1959,  G)
8
Cinderella 1950,  G)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
Rain Man 1988,  R)
11
Father of the Bride 1950,  Unrated)
12
The Passion of the Christ 2004,  R)
13
Serpico 1973,  R)
14
Blue Steel 1990,  R)
15
Trading Places 1983,  R)
16
The Jerk 1979,  R)
17
The Godfather 1972,  R)
18
Rocky 1976,  PG)
19
Assault on Precinct 13 1976,  R)
20
Beverly Hills Cop 1984,  R)
21
Turner and Hooch 1989,  PG)
22
Lethal Weapon 1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments