My Favorite Movies
| xxxsuzyxxx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw II 2005, R) |
|
| 2 |
I Saw Mommy Kissing Santa Claus 2001, Unrated) |
|
| 3 |
Liberty & Bash 1990, R) |
|
| 4 |
Saw III 2006, R) |
|
| 5 |
Screwballs 1983, R) |
|
| 6 |
Carmen (Bizet's Carmen ) 1984, PG) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 10 |
C.R.A.Z.Y. (Crazy) 2005, R) |
|
| 11 |
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) , Unrated) |
|
| 12 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 13 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 14 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates 1986, PG-13) |
|
| 17 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham 2001, PG) |
|
| 18 |
Haggard 2002, R) |
|
| 19 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |



















