Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  XxXRiyukuXxX's Rating My Rating
1
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
it is so cool amazing i love it so much
2
Spirited Away 2001,  PG)
Spirited Away
so mad, cool and exciting
3
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
4
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
oh this film is so funny
i love the song to
GO TOTORO!
5
Ghost in the Shell 1996,  R)
6
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
Princess Mononoke (Mononoke-hime)
little mushrooms
7
Castle in the Sky 1989,  PG)
Castle in the Sky
big machine things
8
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door) 2001,  R)
Kaubôi Bibappu: Tengoku no Tobira (Cowboy Bebop the Movie: Knockin' on Heaven's Door)
it's a twistered sister
9
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002,  G)
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns)
she turns into a cat
10
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
Kiki's Delivery Service
wee heee i wish i could fly on a broom
11
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000,  R)
Vampire Hunter D - Bloodlust
dunpeal
12
Neon Genesis Evangelion - Platinum: The Complete Collection 2005,  G)
13
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984,  PG)
14
Digimon - The Movie 1999,  PG)
Digimon - The Movie
they turn into kids
15
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW) 2001,  Unrated)
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW)
it's so madness but some scenes repeat all the time

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments