Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  XxXnellieXxX's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
iv read the books and seen the film they are amazing
2
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
SUNDAY YEAHY TTL SYKED :D:D:D
3
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
The Twilight Saga: Eclipse
EVEN THO ITS STILL LYK A YEAR AWAY STILL TTL SYKED ABOUT IT LOL
4
How To Be 2008,  Unrated)
How To Be
will see it on monday lol *wednesday* i watched it. it had a lot of dark humour in it i really enjoyed it :):)
5
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
i love brendan fraser
rachel weisz, john hannah and arnold vosloo
6
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
7
The Princess Diaries 2001,  G)
8
Flubber 1997,  PG)
9
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
really gd
10
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
exalent
11
Drag Me to Hell 2009,  PG-13)
12
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
it was gd
13
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
gd
14
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
gd
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
borind start -gd
16
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
sad
17
Lilo & Stitch 2003,  G)
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
19
101 Dalmatians 1961,  G)
20
Van Helsing 2004,  PG-13)
21
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
22
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
23
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
24
Road Trip 2000,  R)
25
The Legend of Zorro 2005,  PG)
26
The Parent Trap 1998,  PG)
27
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
lenardo so cute
28
American Pie 1999,  R)
American Pie
funny
29
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
really gd -and sad
30
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
brad is hot
31
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
oh my god love it
32
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
really funny
33
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
really gd
34
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
funny
35
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
really gd
36
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
37
Freaky Friday 2003,  PG)
38
Bring It On 2000,  PG-13)
39
Sister Act 1992,  PG)
40
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
41
X-Men 2000,  PG-13)
42
The Secret of Moonacre 2008,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments