My Favorite Movies
| xxxcli213xxx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 5 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 7 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 10 |
King Arthur 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Wimbledon 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Another Cinderella Story 2008, PG) |
|
| 13 |
My Sassy Girl 2007, PG-13)
OMG AMAZIN i didnt think this would be good at all i thought it would be some cheesy thing but it was AMAZING not what i expected at all. i think the fact that iv just watched it and am now on floods. of tears is good cus i wud recomend this if your in need of a cry AMAZING REALLY IT IS. I mean every girl wants these things saud to her "if your ever out walking one day and youfeel a certain pressance beside you that will be me lovingyou where ever i am" LOVE IT the firs thalf is crap bu keep waching then end is unreal |
|
| 14 |
Ten Inch Hero 2008, R) |














