Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xxhotxchickxx's Rating My Rating
1
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
I love to watch this movie over and over again
2
The Terminator 1984,  R)
The Terminator
it's ok
3
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
It is better than the first one
4
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
Terminator 3 - Rise of the Machines
the best of them all
5
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
an amazing love story
6
Firehouse Dog 2007,  PG)
Firehouse Dog
funny in a way
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
it was a big hit
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
more exciting and more adventerous
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
love it love it love it
10
Larry the Cable Guy: Health Inspector 2006,  PG-13)
Larry the Cable Guy: Health Inspector
funny as can be
11
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
pretty cool
12
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
fasinating
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
awsome cars
14
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
i would love to have those powers
15
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
a wonderful heart-filling story
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments