My Favorite Movies
| xxemoamyxx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006, R) |
|
| 2 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 3 |
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm! 2006, Unrated) |
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 5 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 6 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 8 |
Bride of Chucky 1998, R) |
|
| 9 |
Seed Of Chucky 2004, R) |
|
| 10 |
The Crow 1994, R) |
|
| 11 |
Joe Dirt 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 13 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 14 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 15 |
Alien 1979, R) |
|
| 16 |
Aliens 1986, R) |
|
| 17 |
Alien3 1992, R) |
|
| 18 |
Alien Resurrection 1997, R) |
|
| 19 |
Beetlejuice 1988, PG) |



















