My Favorite Movies


  xVicksityx's Rating My Rating
1
Life 1999,  R)
Life
brilliant, brilliant, brilliant!!!!. best comedy ive ever seen. Hilarious!
2
Armageddon 1998,  PG-13)
3
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
4
Face/Off 1997,  R)
Face/Off
loveeeeeeeeeeeeeeeeeeeee it!
5
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
Heartbreaking
6
Sleepers 1996,  R)
Sleepers
This Is the most disturbing film i have ever seen! But itz Brilliant!
7
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
ok this is BRilliant! I know I know everyone loves it but so! Why hadnt it got a better rating!!!
8
The Hole 2001,  R)
The Hole
Very Interesting Movie. Creepy
9
Big Daddy 1999,  PG-13)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
I Love it! I'm a girl what do you expect!
11
Saw 2004,  R)
12
Saw II 2005,  R)
13
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
Funny!
14
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
Funny!
15
Saw III 2006,  R)
16
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
17
Pretty Woman 1990,  R)
18
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
My Best Friend's Wedding
Funny and Sad at the same time!
19
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Good!
20
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
Brilliant! I Love This! Yeah I know a rather Chick Flick But soooo!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments