My Favorite Movies
| xumingminsexy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Saw II 2005, R) |
|
| 4 |
Saw V 2008, R) |
|
| 5 |
Saw 2004, R) |
|
| 6 |
Saw III 2006, R) |
|
| 7 |
Kramer vs. Kramer 1979, PG) |
|
| 8 |
When Harry Met Sally 1989, R) |
|
| 9 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Just Married 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 13 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 14 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 15 |
Saw VI 2009, R) |
|
| 16 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 17 |
Sydney White 2007, PG-13) |
|
| 18 |
Four Weddings and a Funeral 1994, R) |
|
| 19 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 20 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 21 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 22 |
Wild Child 2009, PG-13) |
|
| 23 |
Elf 2003, PG) |
|
| 24 |
Love Letter 1995, PG) |
|
| 25 |
The Terminal 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 28 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 29 |
Step Brothers 2008, R) |
|
| 30 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 31 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 32 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 33 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 34 |
Cold Mountain 2003, R) |
|
| 35 |
An American Affair 2009, R) |
|
| 36 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 37 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 38 |
All About Steve 2009, PG-13) |
|
| 39 |
Everybody's Fine 2009, PG-13) |
|
| 40 |
The Ugly Truth 2009, R) |
|
| 41 |
Scream 1996, R) |
|
| 42 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 43 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 44 |
Kicking & Screaming 2005, PG) |
|
| 45 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 46 |
Blood and Chocolate 2007, PG-13) |
|
| 47 |
Chocolate 2008, R) |
|
| 48 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 49 |
Discovering the Real World of Harry Potter 2001, Unrated) |
|
| 50 |
The Land Before Time II: The Great Valley Adventure 1994, G) |
|
| 51 |
Lolita 1962, Unrated) |
|
| 52 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 53 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 54 |
Notebook 2006, Unrated) |
|
| 55 |
Foreign Exchange 2008, R) |
|
| 56 |
My Best Friend's Girl 2008, R) |
|
| 57 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 58 |
The Last House on the Left 2009, R) |
|
| 59 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 60 |
Valentine's Day 2010, PG-13) |
|
| 61 |
On Valentine's Day 1986, PG) |
|
| 62 |
I Hate Valentine's Day 2009, PG-13) |
|
| 63 |
He's Just Not That Into You 2009, PG-13) |
|
| 64 |
Bedtime Story (King of the Mountain) 1963, Unrated) |
|
| 65 |
Bedtime Story 1941, Unrated) |
|
| 66 |
2012 2009, PG-13) |
|
| 67 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 68 |
New York, I Love You 2008, R) |
|
| 69 |
New York, New York 1977, PG) |
|
| 70 |
The Aviator 2004, PG-13) |
|
| 71 |
The Departed 2006, R) |






































































