My Favorite Movies
| xsunxset15's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 2 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |
|
| 6 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 9 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 10 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Elektra 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 14 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 15 |
Grease 1978, PG) |
|
| 16 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Jersey Girl 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 20 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 21 |
Must Love Dogs 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 23 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 24 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 25 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 27 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 28 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 29 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 30 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 31 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 32 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 33 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 34 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 35 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 36 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 37 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 38 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 39 |
We Are Marshall 2006, PG) |
|
| 40 |
What a Girl Wants 2003, PG) |
|
| 41 |
White Oleander 2002, PG-13) |
|
| 42 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 43 |
Zoolander 2001, PG-13) |











































