My Favorite Movies


  xshelbyx06's Rating My Rating
1
The Air I Breathe 2007,  R)
The Air I Breathe
amazing actors, awsome storyline, brilliant movie
2
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
amazing movie =D
3
Possession 2007,  PG-13)
Possession
DESPERATLY wanna see it =D
4
Cruel Intentions 1999,  R)
Cruel Intentions
love it xD
5
Southland Tales 2006,  R)
Southland Tales
complex, but interesting, with a brilliant cast
6
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
<3333
7
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
<3333333
8
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
<333333
9
Never Back Down 2008,  PG-13)
10
Devour 2005,  R)
11
Stick It 2006,  PG)
Stick It
fucking amazing, love it. Witty, funny, amazing storyline and awsome actors.
12
Battle in Seattle 2007,  R)
Battle in Seattle
looks and sounds cool :]
13
She's All That 1999,  PG-13)
14
Wristcutters - A Love Story 2006,  R)
15
Elektra 2005,  PG-13)
Elektra
cool cast, awsome action, great movie
16
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
hilarious, great cast, awsome movie
17
Fanboys 2007,  PG-13)
Fanboys
looks and sounds hilarious
18
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
AMAZING !!!! love it :]
19
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
vampires, need i say more? <3333
20
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
vampires? need i say more
<3333
21
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
The League of Extraordinary Gentlemen
awsome storyline, great twist, cool actors, brilliant movie
22
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
awsome story and amazing actors.
23
Far and Away 1992,  PG-13)
Far and Away
funny, emotional, cool cast, great movie
24
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
It's destined to be an amazing movie , cannot WAIT!! to see it =D

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments