Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  xoxPipxox's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Absolutly love this movie like one of my favourate movies ever!! I LOVE it so funny can't wait till the 2nd and 3rd one
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
What an awesome movie!!! loved it!!
3
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
All these movies rock!!!
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Like i said they are awesome. the best conversion of book to movie i have ever seen!!
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Absolutaly love this movie!! LOTR rocks, love it one of the best movies ever!
6
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
This is one of my alltime favourate johnny movies and just one of my favourates in general
7
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
Johnny depp is an awesome actor and this is an excellent movie
8
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
This was a way funny movie
9
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
Edward Scissorhands
great movie
10
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
I always love the way he was afraid of blood in this movie
11
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
I love this movie one of my all time favs

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments